ziraat-fakultesi-logo

Perşembe, 06 Haziran 2013 16:49

Hoşgeldiniz

Değerli öğrencilerimiz,

Fakültemiz güçlü ve deneyimli öğretim üyesi kadrosu ile siz öğrencilerimize teorik ve uygulamada en iyi eğitimi vermekte ve sizleri geleceğe hazırlamaktadır.

Tarım, ülkemizde her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. İlk kurulan ziraat fakültelerinden biri olan ve 61 yıllık geçmişe sahip Fakültemizde, sizler gibi birçok öğrenci yetişerek tarımın gelişmesine büyük katkılar sağlamışlardır.

Fakültemiz, sadece eğitimde değil sosyal alanda da öğrencilerimize her türlü imkanı sağlayan örnek fakültelerden biridir. Bu anlamda Fakültemizde, Sosyal ve Kültürel Çalışma Grubu (SKEÇ), Tarım Topluluğu ve Spor Topluluğu olmak üzere 3 ayrı öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Hedefimiz üniversite yaşamını en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlamaktır.

Öğrencilerimizi bu dört yıllık eğitim süreci sonunda, konusunda uzman, aydın, girişimci, ülkemiz için katma değer yaratan üretken bireyler olarak mezun etmek en büyük hedefimizdir.

Sevgili Öğrencilerimiz, bu hedef doğrultusunda büyük bir aile olmanın gururu ve mutluluğu ile birlikte hareket edeceğimiz inancıyla Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne HOŞGELDİNİZ diyerek üniversite yaşamınızda başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Mustafa BOLCA
Dekan V.