ziraat-fakultesi-logo

Salı, 27 May 2014 11:41

Spor Etkinlikleri Çalışma Grubu - Genel Tanıtım

Amaç :
        Fakültemiz öğrencilerinin, yoğun tempoda geçen öğrenim hayatları boyunca, derslerinden arda kalan zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için spor yapmaya yönlendirilmesi, spora ilgi duymalarının sağlanması, spor yapmaya teşvik edilmeleri, düzenli spor yapma alışkanlığı edinmeleri ve ilgi duydukları spor dalında kendilerini geliştirebilmelerine imkan sağlanmasıdır.

 

Misyon :
        Bünyesinde bulunan şube sorumluları ile uyumlu bir şekilde çalışarak gerek fakültemiz bünyesinde, gerekse fakülte ve yüksekokullar arası düzenlenen spor karşılaşmalarına öğrenicilerimizin katılımını sağlayarak öğrenciler arasında sosyal paylaşımın geliştirilmesine yardımcı olmaktır.

 

Vizyon :
        Fakülte öğrencilerimizin "Ziraat Mühendisi" ve "Peyzaj Mimarı" olarak, aldıkları eğitim ve öğrenimin yanında, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bireyler olarak toplumumuza ve ülke tarımımıza kazandırılmasıdır. Spor, bireyler arasında hem sosyal hem de kültürel paylaşımı sağlayan, aynı zamanda insan sağlığını korumayı destekleyen en iyi araçtır. "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" sözü bu durumu en iyi şekilde açıklamaktadır.